Skončil první ročník evropského seriálu Seat León Eurocup

Oscar Nogués přebírá pohár pro vítěze prvního ročníku Seat León Eurocupu
- 8. 10. 2008, Hradec Králové -

Do Hradce Králové se po závodech v italské Monze vrátil Michal Matějovský, jezdec týmu SUNRED-BRT, který byl v letošním premiérovém ročníku těchto závodů jediným českým zástupcem v novém seriálu závodů Seat León Eurocup, seriálu zakončeným právě o uplynulém víkendu svým letošním posledním, šestým podnikem na okruhu v italské Monze.

"Byla to pro mne letos veliká škola, poznal jsem nové okruhy, na kterých jsem dříve nezávodil. To vše, se zkušenostmi s novým vozem, by mělo přispět k dalšímu postupu za získáním umístění mezi špičkou v této evropské třídě, kde mne letos přece jen trochu překvapila vyrovnanost nejlepších deseti, patnácti jezdců. Jsem velmi rád, že mohu startovat v nejlepším týmu-týmu SUNRED, který do letošních bojů nasadil pět vozů, vybojoval prvenství mezi týmy a náš týmový jezdec, Španěl Oscar Nogués, se stal prvním vítězem tohoto nově vzniklého pohárového seriálu závodů a vybojoval si tak sedačku v továrním týmu SEATu pro letošní závod FIA ETCC, který se bude konat již za dva týdny na rakouském Salzburgringu," řekl po návratu z posledních závodů královéhradecký jezdec Michal Matějovský, který úspěšně reprezentoval tým ve všech šesti podnicích nového seriálu.V závěrečné klasifikaci obsadil 16. místo a spolu s ostatními se na okruhu v Monze také zúčastnil slavnostního závěrečného nedělního vyhodnocení výsledků, z něhož je i fotoreportáž ve fotogalerii k tomuto článku.

Pohled do sálu na okruhu Monza při vyhlášení výsledků poháru Seat León Eurocup 2008 Jamie Puig a Marcelo Lotti Tři nejlepší jezdci, Marcelo Lotti a Jamie Puig Vítěz Oscar Nogués, Marin Colak a Eoin Murray

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu