Matějovský v celkovém pořadí seriálu v TOP 10

Michal Matějovský na startu nedělního závodu na okruhu v Imole
- 20. 9. 2009, Imola, Itálie -

V neděli 20. 9. 2009 se v dopoledních hodinách, za jasného slunečného počasí, konal poslední závod seriálu SEAT León Eurocup 2009. V sobotu jezdil Michal Matějovský s poškozeným vozem, u kterého se ještě po dojetí včerejšího závodu zjistila závada na sání a také proto motor ztrácel během sobotního závodu výkon a Michal tak v sobotu skončil na 11. místě.

Do nedělního měření sil tedy startoval z 6. řady startovního roštu, ale závod pro něj bohužel rychle skončil. " Hned po startu, během prvního kola, jsem bojoval s Rusem Markinem. Jeli jsme těsně vedle sebe. A když jsem musel jít na počátku 2. kola na brzdy, tak se mi ve špinavé části stopy zablokovala přední kola. Dostal jsem se mimo trať, ohnul jsem tyč řízení a tím pro mne závod skončil. Byl to náročný víkend a doufám, že smůla, která mne pronásleduje od poloviny sezóny, tímto posledním závodem skončila," řekl po závodech v Imole Michal Matějovský, který se přes smolný závěr sezóny posunul oproti minulému ročníku mezi desítku nejlepších. V letošním ročníku seriálu závodů SEAT León Eurocup celkově startovaly téměř tři desítky jezdců. 23 z nich v seriálu dokázalo bodovat a Michal Matějovský, který získal 27 bodů, obsadil 9. příčku celkového hodnocení jednotlivců.

Z nedělního závodu na okruhu v Imole Z nedělního závodu na okruhu v Imole Z nedělního závodu na okruhu v Imole Z nedělního závodu na okruhu v Imole

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu