Vynikající K plus K motorsport v Silverstone

Ryan Sharp a Karl Wendlinger zvítězili v prvním závodě FIA GT v Silverstone
- 3. 5. 2009, Hradec Králové -

První podnik letošního šampionátu FIA GT (www.fiagt.com) se konal o právě uplynulém víkendu v anglickém Silverstone. V České republice s napětím sledoval na obrazovce počínání svých kolegů během jejich prvního vystoupení v tomto seriálu závodů také testovací jezdec týmu K plus K motorsport Michal Matějovský. A výsledek nového týmu byl skutečně famózní.

Po úspěšně zajeté sobotní kvalifikaci, kterou zvládli jezdci obou vozů Saleen S7R na výbornou (Karl Wendlinger obsadil první místo a Mario Dominguez skončil šestý), zvítězili v nedělním závodě Wendlinger s Sharpem, když po dvou hodinách protnuli se svým Saleenem cílovou čáru o 5,4 sec před druhým Maserati (Bertollini/Bartels) a třetí Corvetou (Moreau/Massen). Vynikající výsledek zaznamenala také druhá dvojice jezdců týmu K plus K motosport Lacko a Dominguez, kteří skončili na 5. místě!

"Jezdci i celý tým odvedli při premiéře v Silverstone vynikající práci. Se všemi jsem se poznal osobně při nedávném společném testování na německém okruhu Lausitzring a jsem rád, že jim mohu nyní za sebe i celý náš tým pogratulovat k vynikajícímu vítězství i umístění v úvodním závodě sezóny," řekl po úspěšném závodním víkendu jezdec Michal Matějovský.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu