Michal Matějovský odcestoval na první letošní závod do Dubaje

Michal Matějovský v Dubaji
- 11. 1. 2011, Dubaj -

Počátkem tohoto týdne odcestoval do Dubaje královéhradecký závodník Michal Matějovský, který se zúčastní - jako člen posádky španělského týmu SUNRED - známého vytrvalostního závodu Dunlop 24 Hours of Dubaj. "Je to již šestý ročník dvacetičtyřhodinovky v Dubaji, ale pro mne je to premiérový závod tohoto typu. Velmi si vážím toho, že jsem byl angažován do týmu SUNRED 1, který vloni v tomto závodě ve své kategorii (A3T-class) zvítězil. Tým v té době startoval ve složení Oscar Nogues/Michael Rossi/Ferran Monje/Borja Veiga. V letošním roce budeme střídat spolu s Francouzem Michaelem Rossim a dále pojedou Španělé Javier Ibran a Pepe Oriola.", řekl před odletem do Dubaje Michal Matějovský.

Dunlop 24 Hours of Dubaj je již šestým dílem závodů tohoto typu v Dubaji. Cílem pořadatelů je uspořádat pohodové závody pro zajímavé týmy vždy na prahu nové sezóny. Právě pro tuto přátelskou atmosféru, ale i pro náročnost celého podniku, přitahuje tento závod špičkové týmy z celého světa. Letos je do závodu přihlášeno celkem 86 týmů, z toho desítka týmu bude bojovat v kategorii A3T, ve které právě loňské prvenství ohajuje tým SUNRED 1.

Michal Matějovský je v Dubaji, s ohledem na aklimatizaci, již od pondělí a k týmu SUNRED se připojí ve středu. Samotné závody budou zahájeny ve čtvrtek volnými tréninkovými jízdami a start závodu Dunlop 24Hours of Dubaj se očekává v pátek 14. ledna ve 14 hodin.

Michal před odletem do Dubaje na vídeňském letišti Během klidného letu do Dubaje Před hotelem Relax před dlouhým závodem na dubajských plážích

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto