Brněnskou misi naplnilo další stříbro

Michal Matějovský na stupních vítězů po nedělním sprintu
- 01. 5. 2011, Brno -

Michal Matějovský v nedělním druhém sprintu v rámci Jarní ceny Masarykova okruhu zopakoval sobotní výkon a po deseti kolech dorazil do cíle na druhém místě. Situace byla v několika ohledech odlišná od soboty, dopolední warm-up se dokonce jel na mokru, ale Michal se dokázal vyrovnat i s kombinací silného vozu a kluzké trati. Cíl víkendu byl jednoznačně splněn.

Pošmourné a deštivé dopoledne přivítalo jezdce Divize 4 do krátké zahřívací seance mokrou tratí. "Na vodě jsem se speciálem DTM jel poprvé a měl jsem k té situaci velký respekt. Warm-up sice nebyl dlouhý, ale stihl jsem si auto docela dobře vyzkoušet. Překvapilo mě, že ani nenastaly žádné problémy, stačilo jen víc opatrnosti při práci s plynem a auto poslouchalo bez jakýchkoli záludností," líčil Michal.

Odpoledne už byla trať suchá a pilot se s vozem postavil na startovní rošt na druhé pozici. Po letmém startu si své místo držel, i když na něj ze třetího místa doléhal jeden ze soupeřů na monstru Saleen. "Evidentně mě chtěl znervóznit, ale nenechal jsem se vyprovokovat. Spíš jsem se soustředil na optimální stopu a výsledkem bylo, že jsem mu ujel. Pak byly trochu komplikace s předjížděním aut, která byla o kolo pomalejší. Ale i to se dalo zvládnout," popsal Michal průběh závodu."Rozhodně mi pomohla dvouhodinová konzultace, při které se mi věnoval Tomáš Kostka a probírali jsme spolu telemetrická data. To mi dalo opravdu hodně," dodal ještě.

Cíl, který byl vytyčen na začátku víkendu, se tedy podařilo beze zbytku naplnit. Jezdec odjezdil důležitou dávku dalších ostrých kilometrů, během kterých se dál sžíval s dosud neznámou technikou. "Auto je skutečně diametrálně odlišné od většiny ostatního závodního nářadí. S každým odjetým kolem jezdec vstřebává zkušenosti a zapisuje si je do paměti. Michal svůj první závodní víkend s technikou DTM zvládl bez problémů a vyrovnal se i s jízdou na vodě. Je jisté, že v dalším průběhu sezóny můžeme očekávat další progres," uzavřel brněnský víkend manažer BRT Petr Najman.

V boxech stáje BRT se sešli David Vršecký s Michalem Matějovským Michal Matějovský při rozboru výsledků telemetrie s Tomášem Kostkou, Petrem Najmanem  a členy týbu BRT Na startu nedělního sprintu Divize 4, kat. nad 3500 ccm Na startu nedělního sprintu Divize 4, kat. nad 3500 ccm Na startu nedělního sprintu Divize 4, kat. nad 3500 ccm Nedělní sprint Divize 4, kat. nad 3500 ccm Nedělní sprint Divize 4, kat. nad 3500 ccm Michal Matějovský spolu s Petrem Najmanem mohli být po nedělním sprintu spokojeni

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto