Matějovský s Hybáčkem přivezli z Poznaně trojnásobné vítězství

Michal Matějovský a Vlado Hybáček vyhráli závody v Poznani (foto: P. Frýba)
- 29. 5. 2011, Poznaň -

V závěru minulého týdne se na okruhu v polské Poznani uskutečnily další závody FIA Zóny střední Evropa spojené se slovenským mistrovstvím v závodech automobilů na okruzích a závody MMČR. V pátek se konaly volné tréninky i měřený trénink, který pro oba aktéry týmu SEAT Sport Slovakia dopadl více než dobře, když je konečné časy nominovaly na nejlepší startovní pozici mezi vozy DIVIZE 4, třídy do 2000 ccm. "Nebylo to vůbec jednoduché. Při čtvrtečních testech vozu mechanici objevili závadu na mezichladiči turba, takže se v noci opravovalo, ale na páteční měřený trénink bylo vozidlo v nejlepším pořádku." hodnotil zahájení závodního víkendu a skvělou práci mechaniků Michal Matějovský.

Do sobotního dvouhodinového vytrvalostního závodu nastoupil jako první slovenský jezdec Vlado Hybáček. Od počátku bojoval o přední pozice mezi jezdci tř. do 2000 ccm a před vlastním střídání jezdců, zhruba po první hodině závodu se držel na prvním místě. Následovala rychlá výměna, po které Michal Matějovský vedoucí pozici udržel, když se dostal zpátky do závodu těsně před posádkou Hes/Hardossi. Postupně získával náskok, ale asi 20 minut před koncem závodu vyjel na trať Safety Car a startovní pole jezdů se tak v závěru závodu sjednotilo. "Po restartu mě předjel Renault Clio posádky Hes/Hardossi. Asi dvě kola před koncem došlo mezi námi ke kontaktu, ze kterého jsme vyšli lépe my a závod se nám podařilo vyhrát. První pocity z okruhu v Polské Poznani mám velmi pozitivní. Trať se mi líbila, je to vlastně větší motokárová trať, rychle jsem si na ni zvyknul a z konečného výsledku máme samozřejmě radost", řekl po skončení závodu Michal Matějovský.

Závody v Poznani, které posádka týmu SEAT Sport Slovakia ve třídě do 2000 ccm vyhrála, se započítávají také do seriálu závodů FIA Zóna střední Evropy (FIA Central European Zone Endurance Trophy), kde si tým připsal za vítězství 25 bodů a současně se v tomto podniku a ve své třídě stal i vítězem klasifikace závodů slovenského mistrovství a Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích.

Během závodu na okruhu v polské Poznani (foto: P. Frýba) Během závodu na okruhu v polské Poznani (foto: P. Frýba) Výměna pilotů během sobotního závodu FIA Zona střední Evropy v polské Poznani (foto: P. Frýba) Během závodu na okruhu v polské Poznani (foto: P. Frýba)

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto