Jirka Forman si nadále drží vynikající místo v evropském šampionátu!

Jezdec Jiří Forman
- 07. 6. 2011, Praha -

Aktuální průběžné pořadí jezdců v prestižní sérii Rotax Eurochallenge poprvé v historii zaznamenává jméno českého jezdce v první desítce! V polovině seriálu je totiž na 8. místě v kategorii Rotax Senior MAX český jezdec Jiří Forman.

Tovární jezdec prachatického výrobce spičkových podvozků MS KART skvěle zabojoval i v dalším závodě v německém Wackersdorfu, když v něm obsadil 11. místo. Už v měřeném tréninku prokázal jasně, ze patří mezi nejužší evropskou špičku, když obsadil výborné 2. místo!

Další průběh závodního víkendu pak popisuje jezdec Jirka Forman: "V prvních dvou rozjižďkách jsem obsadil vždy druhé místo, bohužel v závěrečné jízdě jsem po souboji o druhé místo vypadl mimo trať a dojel až 18. Díky tomu jsem do semifinále startoval až z 8. řady a hned po startu jsem se dostal do kontaktu se soupeři, při kterem se mi zasekl plynový pedál. Podařilo se mi sice tento problém vyřešit, ale i tak jsem musel překonávat mnoho soupeřů, abych nakonec dojel alespoň uprostred startovního pole. Vě finále jsem pak postupně predjizděl své soupeře a na umístěni v první desítce mi nakonec chybělo jen jedno místo. Ale i 11. místo je v soucasné konkurenci úspěchem."

Příznivý pro jezdce v barvách ČESKOSLOVENSKÉHO MOTORSPORTU je hlavně fakt, ze jeho bodový odstup na jezdce před ním je minimální a tak jeho šance na postup v šampionátu je pravděpodobný.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto