Nedělní stříbro a nejlepší čas na mostecké kolo

Stupně vítězů po nedělním závodu MMČR v Mostu
- 12. 6. 2011, Most -

Nedělní mostecký sprint Divize 4 se odvíjel podle stejného scénáře jako den předtím. Michal Matějovský si na Audi A4 DTM vyjel body za další stříbrnou příčku. Závod proběhl bez problémů a celý víkend byl vyhodnocen jako další postup vpřed v poznávání nové techniky. Z původních čtvrtečních časů na mostecké kolo dokázal Michal v neděli ukrojit velice cenné sekundy.

Zatímco ve volném testu ve čtvrtek byl jezdcovým maximem čas okolo minuty a 33 sekund, v páteční kvalifikaci už byl čas 1 minuta 31,9 sekundy a v nedělním závodě minuta a 31,4 sekundy."Ten posun je zřetelný a i moje pocity se kolo od kola zlepšovaly. Ráno jsme zase seděli nad telemetrií s Tomášem Kostkou a on mě upozorňoval na některé detaily, které určitě zrychlují. Teď už je to právě o těch drobných maličkostech. Třeba výjezd ze zatáčky stopou o pár centimetrů vedle dovolí mnohem větší rychlost a hned je desetina doma," pochvaloval si Michal.

Po letmém startu sprintu Michala znovu zradila špinavá stopa na vnějšku první zatáčky a místo průjezdu šikanou musel projet záchytným labyrintem v místě bývalého mosteckého retardéru. Když se vynořil z oblak bílého dýmu, zařadil se zpátky za Kostku na druhé místo a bez problémů pokračoval v závodě. Druhou pozici si udržel až do cíle a pod stupni vítězů pak líčil, jak moc horký okamžik v úvodu závodu zažil. "To místo je zapeklité. Z maximálky se tam brzdí do nějakých sedmdesáti a i Tomáš říkal, že mu to tam hodně ošklivě klouzalo. Byl vepředu a mohl si volit tu čistší stopu. To ale byl jediný incident, pak už se mi jelo v pohodě," dodal Michal. Neděle probíhala v týmovém stanu i ve znamení návštěvy zástupců mnoha partnerů týmu a jezdec během malé autogramiády rozdal desítky podpisů na plakáty s fotografií elegantního vozu v plné jízdě.

Mostecký úkol byl tedy beze zbytku naplněn. Jezdec pokračoval ve sžívání s technologií DTM a postupně se zrychloval. Další příležitost dostane znovu na mostecké trati v první polovině srpna.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto