Na Slovakiaringu se dvěma vozy

Michal Matějovský s vozem AUDI A4 DTM
- 18. 8. 2011,Slovakiaring -

K dalšímu z okruhových mistrovských podniků odcestovalo osazenstvo Bohemia Racing Teamu nedaleko za hranice na trať Slovakiaringu. Na zdejším teprve rok otevřeném okruhu už od čtvrtečního dopoledne ve volných testech ladí nastavení vozu Audi A4 DTM i jezdeckou formu nejen Michal Matějovský, ale tentokrát i host týmu Petr Fulín.

Slovenská trať je už jezdcům dobře známá a některé její pasáže, které jsou skutečně "na srdce", dostávají s technikou DTM ještě adrenalinovější dimenze."Trať už mám naučenou od loňska a ten její profil je opravdu pěkný. Rozdíl mezi Seatem a Audi je tu hodně znát. Každopádně se na celý víkend moc těším. Jednak to budou další odjeté kilometry se superrychlým autem, ale těším se i na to, že si jako divák užiju závody světového šampionátu GT3, které se tu v rámci podniku jedou," sdělil Michal Matějovský.

Ani Petr Fulín na Slovensku nejede poprvé, ale i pro něj je svezení s Audi A4 DTM premiérou na této trati. Vůz už testoval předloni a absolvoval s ním i úspěšný závodní podnik německé série DMV na italské Monze. "Do tohoto víkendu jdu zcela bez ambicí, to přiznávám. Týmu děkuju za šanci zase se svézt s touhle technikou a chci si ten víkend užít. Slovenský okruh má svoje úskalí, ale je to konečně zase něco nového a jiného, než jsme zatím znali. Takže se prostě těším," přiznal ve čtvrtek po volných testech Petr.

"Spolupráce s Petrem Fulínem byla vždycky příjemná a vítáme, že se k nám pro slovenský víkend připojuje. Očekává se tu hodně bohatá návštěva a pro nás to je dobrá příležitost prezentovat se hned dvěma auty," konstatoval manažer BRT Petr Najman.

Půdorys podniku je obvyklý, takže v pátek po obědě čeká jezdce měřený trénink pro sobotní dopolední závod na deset kol a druhý sprint se pak koná v neděli odpoledne.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto