Jezdec ČSMS Jiří Forman potřetí v řadě Mistrem ČR v kategorii Rotax Senior Max

Jiří Forman na startu závodu na okruhu v Sosnové
- 22. 8. 2011,Sosnová -

O uplynulém víkendu se v motokárovém areálu Sosnová konal předposlední podnik seriálu Mistrovství ČR v kartingu. Tovární jezdec MS KART Jirka Forman měl šanci již před závěrečnými závody vybojovat potřetí v řadě za šebou titul Mistra ČR.

V sobotu po měřeném tréninku však nic nenapovídalo, že se něco takového muže podařit. V pátek se totiž tým rozhodl vyzkoušet v ostrých podmínkách nový podvozek a bohužel se do sobotního měřeného tréninku nepodařilo nastavit ho tak, aby byl konkurenceschopný. Jirka díky tomu obsadil v měřeném treninku až 5. místo. Důležité ale bylo, že hlavní technik MS KART Jiří Kahuda už věděl, v čem je problém a dokazal tak motokáru naladit do sobotnich zavodů.

Do prvního závodu Jirka dobře odstartoval a v půlce prvního kola měl před sebou uz jen dva soupeře. Největšího konkurenta Radima Maxu předjel po ukázkovém manévru hned v dalším kole a začal se přibližovat na prvním místě výborně jedoucímu Danu Němcovi. Další průběh závodu, který do slova a do písmene zvedl diváky zaplněné tribuny ze sedadel, popisuje přímo jezdec Jirka Forman: "Poté, co jsem dojel Dana Němce, věděl jsem, že musím během několika kol vymyslet, jak se před něho dostat. Dan byl nejen velice rychlý, ale také nedělal chyby a v Sosnové je to pak velice těžké takového soupeře předjet. Po několika kolech v závěsu za ním jsem viděl, že v jedné zatáčce si přeci jen nadjíždí poněkud více ven. Bylo to ale v místě, kde se na tomto okruhu prakticky nepředjíždí… A tak jsem Dana potřeboval nejprve trochu ukolébat, aby si myslel, že už jsem se smířil s druhým místem. Nechal jsem ho tedy trochu poodjet a znovu se přiblížil až v předposledním okruhu. V závěrečném kole jsem pak ve vyhlídnuté zatáčce zaútočil a podařilo se mi Dana předjet. Byl to krásný závod a věřím, že se líbil i divákům."

Druhý závod pak Jirka zvládl také skvěle takticky, pro změnu nejprve po startu a během Prvních dvou kol předjel všechny sve soupeře až na Radima Maxu. Toho se mu pak podařilo předjet tři kola před cílem a první místo pak udžel až do cíle. Jirka Forman tak po tomto závodě získal dostatečný náskok před svymi soupeři a již nemůže být do konce šampionátu nikým predstižen!

A jak zhodnotil závody slavný Milan Šimák: "Jirka podal výborný výkon a ukázal, že když závodí s chladnou hlavou, je těžko k poražení nejen u nás doma, ale též kdekoliv v zahraničí. A z toho mám největší radost, protože v našem týmu věnujeme obrovské úsilí vývoji a spolu s výborným jezdcem máme velice reálnou šanci ještě letos zajet dobré výsledky i na špičkových závodech v zahraničí."

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto