Předsezónní test v Monze přinesl pozitivní výsledky

Michal Matějoský a Petr Fulín na okruhu v Monze
- 16. 03. 2013, Monza, Itálie -

V uplynulých dvou dnech se na okruhu v italské Monze konal předsezónní test na nadcházející sezónu šampionátu FIA ETCC. Do tohoto testu zasáhnul také český tým Křenek Motorsport a jeho jezdci Petr Fulín a Michal Matějovský. Pro tým byl tento test jedinečnou příležitostí vyzkoušet týmové vozy BMW 320si přímo na trati, kde se již za necelý týden odehraje úvodní závodní dějství letošní sezóny.

Josef Křenek, šéf týmu: "Byl to první test letošní sezóny. Jednalo se především o ověření techniky po zimní repasi a vypracování základního nastavení podvozku s novými tlumiči Öhlins, které budeme v letošní sezóně používat. Pro Michala Maťejovského to zároveň byla také první příležitost pro svezení s novým vozem a jsem rád, že mohu konstatovat, že byla naplněna všechna naše očekávání. Oba jezdci zajeli časy, díky kterým můžeme bojovat o nejvyšší příčky, přičemž čas Petra Fulína 2:02,755 byl nejrychlejším časem celého testu."

Petr Fulín:"Tento test nám potvrdil, že auto funguje a že jsme na nadcházející sezónu dobře připraveni. Mám tento okruh opravdu rád, je to trať na které sice není moc zatáček, ale je trať s velkou tradicí a atmosférou, která dýchne úplně na každého, navíc se mi i přes nachlazení podařilo zajet dobrý čas, takže jsem spokojen."

Michal Matějovský:"První den byl pro mne úplně nový a tak jsem se spíše učil. BMW je skvělé auto a jak v závodě, tak na silnici. Trochu mě sice trápilo řazení, než jsem si zvyknul na "háčko", ale myslím, že už se mi to podařilo zvládnout a tak teď jde už jen o to zrychlovat a zrychlovat. V příštím týdnu bych rád ještě zapracoval na fyzičce a pak to už vypukne naplno."

Tým se nyní vrací na pár dní zpět do Čech. Již ve čtvrtek se však celá týmová karavana přesune opět na slavný Autodromo Nazionale Monza, kde se o víkendu 23. a 24. března uskuteční první dva závody letošní sezóny. Do těch nastoupí pouze Michal Matějovský a Petr Fulín. Ve druhém závodním víkendu, který se uskuteční na konci dubna na Slovakia Ringu, by se tým měl představit již v plné síle, tedy i s Jaromírem Štádlerem a jeho SEATem.

Časy testujících jezdců kategorie S2000: Petr Fulín, BMW 320si, Krenek Motorsport - 2:02.755 Christian Fischer, BMW 320si, Liqui Moly Team Engstler - 2:04.288 Michal Matějovský, BMW 320si, Krenek Motorsport - 2:04.602 Peter Rikli, Honda Civic FD, Rikli Motorsport - 2:05.653 Igor Skuz, SEAT León TFSI, Campos Racing - 2:05.802 Andrina Gugger, Honda Civic FD, Rikli Motorsport - 2:06.849| Roland Hertner, BMW 320si, Liqui Moly Team Engstler - 2:08.229

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto