Michal Matějovský bude i v příštím roce testovacím jezdcem týmu Buggyra

Michal Matějovský spolu s Davidem Vršeckým a Adamem Lackem na tiskové konferenci týmu Buggyra
- 13. 12. 2013, Praha -

Také v příštím roce se Michal Matějovský objeví v barvách týmu Buggyra jako testovací jezdec. Nevyloučil ani možnost startu na některém ze závodů FIA ETRC 2014 se třetím voze Buggyra. Roudnický tým ale bude v následující sezóně bojovat na dvou frontách. Vedle evropského šampionátu tahačů se totiž bude plnohodnotně věnovat i dálkovým soutěžím kamiónů.

Začátek boje ohlásila Buggyra na tiskové konferenci v hotelu Ambassador. V jejím průběhu toho stihla díky zdařilé dramaturgii opravdu hodně. Představila klíčové sponzory a partnery, mezi kterými nechyběl ani zástupce společnosti Meritor, světově proslulého dodavatele širokého portfolia náprav, brzd a pérovacích systémů s více, než stoletou historií. "Projekt historicky nejsilnější české stáje sdružující tři nejúspěšnější závodníky v závodech tahačů a rallye nás pochopitelně oslovil a budeme rádi nápomocni v jeho realizaci," potvrdil pan Malte Raddatz v rozhovoru s moderátorem Martinem Pouvou. Poté přišla řada na manažera stáje Jana Kalivodu. "Neznám žádný jiný projekt spočívající ve spojení tří nejsilnějších českých jezdců dvou rozdílných motoristických disciplín sdružených do jednoho týmu," uvedl v souvislosti s angažováním tria Martin Kolomý, Adam Lacko, David Vršecký. "Kromě toho budujeme efektivní platformu pro podporu především českých podnikatelských subjektů působících v globálním zaměření."

Jak bylo dále řečeno v průběhu tiskové konference, pro Buggyru tak začne sezóna 2014 prakticky již s prvními minutami nového roku. Na Dakaru totiž nebude osvědčený motor Gryrtech tepat pouze ve stroji Tatra 815 - Buggyra, ale také v Tatrách tria Vrátný, Szutkowski, Ardavičus. Ve výčtu jezdců, kteří vsadili na motor Made in Buggyra, nesmíme zapomenout na KM Racing a Jaroslava Valtra (Liaz). Poslední český účastník Dakaru v kategorii kamiónů Vlastimil Vildman (Liaz), se sice rozhodl pro motor jiné značky, Buggyra ovšem provedla nezbytné tunningové úpravy. Podle technického ředitele týmu Robina Dolejše, který nebude na Dakaru pochopitelně chybět, garantuje Buggyra všem zmiňovaným jezdcům stejně kvalitní agregáty a servisní péči. Navíc i v tomto případě platí přímá úměra mezi počtem motorů a ziskem nezbytných dat. "Ani z úspěšné minulosti se žít nedá. Potřebujeme vyvíjet, k tomu potřebujeme data z ostrých závodů. Bohužel, v průběhu roku se konají pouze dvě svou náročností srovnatelné dálkové soutěže." Na Dakaru se tak na samém počátku příštího roku představí tým Tatra Buggyra Racing. Podle Martina Kolomého, v současné době nejlepšího českého jezdce v dálkových soutěžích, se jednalo o nejlepší možné řešení. "Pojedu vlastně na novém autě s odpruženou kabinou, novou převodovkou, máme delší rozvor. Jsem nadšený."

Součástí projektu je i nový tým, který bude v následující sezóně hájit barvy Buggyry v závodech evropského šampionátu tahačů. Dvojice David Vršecký - Adam Lacko má i přes konkurenci strojů MAN hodně vysoké ambice. V Buggyře věří na základě zkušeností z předchozích let, že se v průběhu zimní pauzy podaří opět o něco stáhnout technologický náskok MAN. Podle Robina Dolejše vychází tento optimistický předpoklad z důkladné analýzy. "V sezónách 2011 a 2012 nás MAN, až na malé výjimky totálně válcoval. Pokud vezmeme jako nejobjektivnější měřítko výsledky super pole, letos zajel David dvakrát nejrychlejší čas, z první řady vyráželi do pohárových závodů jen Hahn, Albacete, Östreich, Kiss a Vršecký, což o něčem vypovídá. Nemyslím si, že se už v příští sezóně vrátíme do mistrovských let, ale pokud jsme někde v rámci vývoje totálně neuletěli, nebo FIA nepřijde s převratnými změnami pravidel, zase zrychlíme." David Vršecký si od Lackova příchodu slibuje další posun ve vývoji vozu. "Adam dokáže být hodně rychlý, testování nebude jenom na mě a Michalovi Matějovském. Jenom škoda, že se jednání táhla až do začátku prosince, takže nedostal dostatečný testovací prostor. Příští rok na to ale v nejbližším možném termínu vlétneme," řekl David v reakci na příchod nové jezdecké akvizice. Na vzájemnou spolupráci se těší i Adam Lacko. "Konečně budu v týmu, ve kterém nebudou existovat jazykové bariéry. Naše vztahy s Davidem byly i přes nezbytné mediální špičkování vždy korektní a nevidím sebemenší důvod, proč by tomu mělo být v příští sezóně jinak."

Video ze zpravodajství ČT: http://www.ceskatelevize.cz/sport/moto/254452-za-buggyru-pojedou-pristi-rok-na-okruzich-vrsecky-i-lacko/

Z tiskové konference v pražském hotelu Ambassador k nové sezóně 2014 týmu Buggyra, Praha 12.12.2013 Z tiskové konference v pražském hotelu Ambassador k nové sezóně 2014 týmu Buggyra, Praha 12.12.2013 Z tiskové konference v pražském hotelu Ambassador k nové sezóně 2014 týmu Buggyra, Praha 12.12.2013 Z tiskové konference v pražském hotelu Ambassador k nové sezóně 2014 týmu Buggyra, Praha 12.12.2013

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto