Jiří Forman v nové sestavě týmu Buggyra pro FIA ETRC 2016

- 6. 4. 2016, Most -
Buggyra v Mostě představila v Mostě nový truck a nové jezdecké duo - Adam Lacko a Jiří Forman

Buggyra v Mostě představila nový truck a nové jezdecké duo - Adam Lacko a Jiří Forman. Tajenka v podobě představení nového trucku s označením BUGGYRA Fat Fox a jezdecké sestavy obhájce titulu mistra Evropy je odtajněna! Při úvodním testování na mosteckém autodromu se poprvé představil také nový nástupce Davida Vršeckého. Adama Lacka tak doplní v nové sezóně FIA ETRC dvaadvacetiletý Jiří Forman.

Po deseti letech přichází Buggyra Technology Center se zcela novým designem trucků Buggyra. "Nejedná se pouze o nový vzhled, ale vše je pečlivě testováno z aerodynamického hlediska. Věříme, že i toto nám ubere nějakou tu desetinku sekundy. Z technického hlediska je největší změnou zmenšený restriktor nasávaného vzduchu a nové prvky na podvozku. S dnešním testem jsme určitě spokojeni," řekl šéfkonstruktér David Vršecký.

Vedle Adama Lacka angažuje Buggyra mladého jezdce, který se propracoval mezi absolutní špičku v kategorii motokár. "V roce 2002 dostal šanci a prostor David Vršecký a během let se vypracoval mezi nejlepší truckery historie," konstatuje manažer Buggyry Jan Kalivoda. "David dojel v první sezóně několikrát na bedně, celkově skončil šestý a získal titul Nováčka roku. Pokud půjde Jirka v jeho stopách, nebudeme se vůbec zlobit."

Za plus považuje přechod z motokáry do trucku i David Vršecký. "Dokonce bych řekl, že je to ideální. Tahač je totiž taková přerostlá motokára, ovládá se podobným stylem. Je to lepší, než kdyby k truckům přešel z plechových aut nebo formulí a musel měnit návyky. Kromě toho je z motokár zvyklý na kontakt."

Přestože Adam Lacko jako druhý nejmladší jezdec historie truck racingu zaznamenal v roce 2003 coby osmnáctiletý mladíček raketový start (v prvním závodě v Estrorilu dojel čtvrtý, ve třetím na A1 Ringu skončil druhý), zastává stejně, jako zbytek týmu názor, že nová akvizice potřebuje nezbytnou dobu hájení. "Jirka má na to, jezdit hodně vysoko, ale chce to čas. Pochopitelně chceme obhájit vítězství v Poháru konstruktérů, nikoli ovšem za každou cenu," říká Adam, který je před začátkem sezóny pasován za jednoho z favoritů zisku titulu. "Auto se mi nejen líbí vzhledově, ale také na trati. Věřím, že společně s Fat Foxem budeme mířit letos hodně vysoko," dodal Adam.

Hlavní aktér přestupové transakce, dvaadvacetiletý Jiří Forman na jedné straně uznává, že nahradit jednoho z nejúspěšnějších truckerů historie Davida Vršeckého nebude snadné. Stejně jako David však velmi rád přijímá výzvy. "Buggyra si vybírala z několika jezdců a jsem rád, že jsem příležitost dostal právě já. Zavazuje mě to, ale nestresuje," konstatuje Jirka, podle jehož jezdeckého kréda je závodění boj."Je pravda, že v posledních letech jsem startoval v zahraničí, kde na mě nebyl vyvíjen takový tlak. Teď ale na druhé straně působím v profesionálním týmu, který má za sebou patnáct let závodění na nejvyšší úrovni a spoustu titulů. Podmínky jsou skvělé, všechno funguje, takže je na mě, abych to zúročil."

Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016 Testování týmu Buggyra - Jiří Forman a Adam Lacko, Most, 6.4.2016

Příští závody