Sezóna FIA ETRC startuje! Buggyru přivítal v Rakousku sníh

- 28. 4. 2016, Red Bull Ring, Rakousko -
David Vršecký spolu s Adamem Lackem a Jiřím Formanem před zahájením letošního ročníku FIA ETRC

Již tento víkend odstartuje na rakouském Red Bull Ringu další ročník ME tahačů. Pro tým Buggyra Racing, který obhajuje loňský triumf v Poháru konstruktérů, se jedná o ročník zlomový. Poprvé od roku 2002 bude v týmu chybět nejúspěšnější trucker české historie David Vršecký. "Abych pravdu řekl, mám teď tolik práce, že jsem se nad koncem své evropské okruhové kariéry nestačil ani zamyslet," říká se smíchem mistr Evropy ze sezon 2008 a 2009, který i přes geografickou blízkost rakouského okruhu, zůstane o víkendu doma. "Volíme strategii z roku 2002. I když byl tenkrát ještě v týmu Martin Koloc, řekl mi, že se jeho přítomností nemám stresovat, stačí, když se budu učit od Gerda. Takže jsem Jirkovi řekl, ať se učí od Adama a bude to dobré. Mě na závodech k ničemu nepotřebuje." David pak rovněž odmítá názor o nové éře týmu. "Něco podobného jsem slyšel na začátku šampionátu 2007 v souvislosti s odchodem Gerda Koerbera a příchodem Markuse Bosigera. Vzápětí přišly tři nejúspěšnější roky v historii Buggyry, během kterých jsme získali tři individuální tituly a stejný počet vítězství v Poháru konstruktérů. Mám dost důvodů věřit, že po mém odchodu bude lépe," říká se smíchem.

Vedle odchodu Vršeckého má Buggyra ve svých řadách poprvé od sezóny 2009, ve které David obhájil titul mistra Evropy, největšího adepta na zisk mistrovského titulu. Favorizovaný Adam Lacko však zůstává v klidu. "Loni jsem skončil druhý, před letošní sezónou nemůžu mít jiný cíl, než vyhrát. Jinak by nemělo ani cenu závodit. Každopádně jsem oběma nohama pevně přikován k zemi, protože život mě naučil respektu ke konkurenci. Nejsem alibista, roli favorita se nebráním, ale zároveň vím, jak nevyzpytatelný umí být motoristický sport." S rolí "pedagoga" Jirky Formana nemá problém. "Rady jsou dobrá věc, ale není nad praxi. Věřím, že v jeho případě to bude s každým odjetým závodním kolem lepší a lepší. Potenciál tam určitě je, teď ho ještě prodat."

Premiérový strat v mistrovství Evropy tahačů čeká vedle speciálů s označením Fat Fox také Jiřího Formana. "Připravoval jsem se s nejlepším vědomím, a to nejen po fyzické, ale také psychické stránce. Nebude to určitě jednoduchý víkend. Kluci navíc dorazili na sněhem zapadaný Red Bull Ring, ale předpověď na víkend je naštěstí příznivější. Spíše než nervózní jsem plný očekávání," přiznal před odjezdem Jirka.

Závodní víkend startuje již v pátek prvními volnými tréninky. Sobotní a nedělní program oproti loňskému roku nedoznal změn, a tak po warm-upu, měřeném tréninku a Superpole čekají na jezdce každý den dva pohárové závody.

Příští závody