Vodník Lacko sbíral zlaté býky, nováček Forman bodíky

- 1. 5. 2016, Red Bull Ring, Rakousko -
Adam Lacko vybojoval v neděli 2x první místo, Jirka Forman sbíral body za 5. a 7. místo

V neděli pršelo Buggyrám na Red Bull Ringu štěstí, když Adam Lacko v obou jízdách dojel suverénně první. Dvě vítězství doplnil jeho týmový kolega Jiří Forman při své truckové premiéře pátým a sedmým místem. Oproti sobotě se nad Red Bull Ringem zatáhlo a před warm-upem hustě rozpršelo. Již ranní trénink ukázal, že voda Buggyrám svědčí. Do Super pole postoupil jak Adam Lacko, tak Jiří Forman. Adam zajel nejrychlejší čas s náskokem dvou vteřin a zajistil si pole position. Jirka si vybojoval třetí řadu.

Start první nedělní jízdy se kvůli silnému dešti odehrál pod žlutými vlajkami. Adam si tak bezpečně udržel první pozici a začal svým soupeřům ujíždět. Již v polovině závodu byl jeho náskok téměř patnáctivteřinový. "Rozhodnutí, že odstartujeme pod žlutými vlajkami, bylo určitě správné. První kola byla hodně ošemetná. Pro mne to byl docela velký stres. Jel jsem totiž na čele, jak nejlépe jsem uměl a nevěděl jsem, co se děje za mnou. Moc jsem si to užíval," řekl po jízdě Adam, který se v cíli těšil téměř z půlminutového náskoku.

Jirka Forman se z počátku držel ve skupině bojující o stupně vítězů. Po bojích s obhájcem titulu Kissem a Britem Smithem se napevno usadil na bodovaných pozicích. "Já jsem určitě spokojený, protože jsme zopakovali včerejší výsledek. Auto fungovalo lépe na začátku, takže do druhé jízdy s tím zkusíme něco udělat. Každopádně to pro mne bude velká škola. Na start z první řady se ale těším," uvedl sedmý Jirka.

Adama Lacka nezastavilo ani otočené pořadí startovního roštu druhé nedělní jízdy, když startoval až z osmé pozice. Netrvalo dlouho a česká trucková jednička se ocitla opět v čele. "Auto fungovalo skvěle. V prvních dvou kolech jsem si očuchával, kde máme ten správný grip a pak jsem se pustil do práce. Šlo to lépe, než jsem předpokládal. I když to po sobotě nevypadalo, můžeme být s úvodem sezóny nadmíru spokojeni," pochvaloval si Adam.

Pro nováčka Formana byl druhý závod velkou školou, jelikož startoval z první řady. Na pomyslných stupních se Jirka udržel až do poloviny závodu. Následně se rval o bednu s Hahnem a Körbrem. "Určitě jsem z prvního víkendu nadšený. Ochutnal jsem atmosféru truck racingu a nadchlo mne to. Jsem spokojený, protože jsem se každou jízdou posouval vpřed a to byl také můj cíl," uvedl spokojeně v cíli Forman.

Adam Lacko a Jirka Forman získali pro tým Buggyra Racing nejvíce bodů ze všech, což znamenalo v třetí i čtvrté víkendové jízdě vítězství v Poháru konstruktérů.

Red Bull Ring, neděle 1.5.2016 Red Bull Ring, neděle 1.5.2016 Red Bull Ring, neděle 1.5.2016 Red Bull Ring, neděle 1.5.2016

Příští závody