Rozhodne Misano šampionát? Lacko je tradičně v klidu!

- 26. 5. 2016, Praha -
Jiří Forman bude o nadcházejícím víkendu bojovat o další body do evropského šampionátu tahačů v italském Misanu

Nejrychlejší truckeři starého kontinentu nabrali kurz Misano, kde se o víkendu uskuteční druhý podnik letošního ME tahačů. Nová jezdecké sestava Buggyry Lacko - Forman je po úspěšném představení na Red Bull Ringu blízko přepsání týmové historie.

Zatím celkově druhého Adama Lacka totiž dělí od průběžného lídra Jochena Hahna (MAN) po závodě v Rakousku pouhých šest bodů. Existuje tak reálná naděje, že poprvé od října 2009 může jezdec Buggyry ovládnout aktuální pořadí šampionátu. "Tak to teď opravdu neřeším. Bylo by to sice hezké, vítězstvím se určitě nebráním, ale o pořadí se chci bavit až po posledním závodě," říká Adam s tradičním stoickým klidem. "Jsem všemi pneumatikami pevně na zemi. Pravda je, že neděle vyšla na mém jinak neoblíbeném Red Bull Ringu skvěle, ale Jochem Misano taky umí. A vzhledem k tomu, že Kiss má startovat s novým autem, si nemyslím, že závod bude jenom o mě a Jochenovi."

S pocitem povedené rakouské premiéry odjíždí do Misana týmový nováček Jirka Forman. "Okruh se mi jeví jako docela zajímavý, bude mě určitě bavit více, než Red Bull Ring. Stále se těším z výhodné pozice jezdce, který může jenom překvapit. Bylo mi řečeno, že pokud jezdec udělá v první sezóně sto a více bodů, je to hodně dobré. Věřím, že v Itálii z této bodové porce něco ukrojím," konstatuje Jirka, který se po podniku na Red Bull Ringu dělí s úřadujícím šampiónem Norbertem Kissem o senzační osmé místo.

Misano je navíc ze statistického hlediska zajímavým podnikem. Z deseti posledních sezón se celkem osmkrát radoval z evropského titulu jezdec, který v Misanu absolutně vyhrál nebo vedl průběžné pořadí. Toto pravidlo potvrdil i David Vršecký v roce 2009. Závodní víkend začíná v Itálii v sobotu prvním volným tréninkem. O postavení na startovním roštu prvního závodu budou jezdci bojovat od 12:40 hod a startovní světla první dvanáctikolové jízdy zhasnou přesně v 15:00 hod.

Příští závody