Lacko si podmanil i Nogaro! Forman poprvé na bedně

- 12. 6. 2016, Nogaro -
Jiří Forman na okruhu v Nogaru získal poprvé pohárové umístění

Adam Lacko v neděli zkompletoval svoji víkendovou sbírku, když v závěrečném dramatickém závodě vybojoval senzační vítězství. I nadále tak jezdec Buggyry vede průběžné pořadí šampionátu. Nogaro si do své kariéry připíše hodně vysoko Jiří Forman, který poprvé dojel na stupních vítězů.

Nedělní Superpole zdramatizoval Norbert Kiss, když mu hned v zaváděcím kole vypověděl službu motor a pro Maďara tak závodní víkend předčasně skončil. Nejrychlejší čas dokázal zajet Adam Lacko a i ve Francii si připisuje na své konto pole position. Nováček Jiří Forman si v neděli vyjel pátou řadu.

Start prvního nedělního závodu potvrdil Adamova slova o tom, že v Nogaru je druhá startovní pozice výhodou. Jochen Hahn si českého jezdce udržel v první zatáčce po levém boku a v následné pravotočivé byl po menším kontaktu již vpředu. "S Jochenem jedeme úplně stejně. Jednou je o desetinku rychlejší on, jednou já. Nevzdal jsem to do poslední zatáčky, ale je to přeci mazák a nenechá se jen tak vyprovokovat," uvedl spokojeně Adam, který tak opět vystoupal na stupně vítězů, kde mu cenu předala česká velvyslankyně Marie Chatardová.

Jirka Forman se celý závod potýkal s novými brzdami, které mu nesedly. "Teď určitě nejsem spokojený. Měl jsem si pro druhý závod vyjet první řadu a místo toho budu opět vzadu. Věřím, že se i tak dokážu posunout více dopředu," řekl po jízdě zklamaný Jirka.

Reverzní pořadí čtvrtého víkendového závodu odsunulo Adama Lacka na sedmou startovní pozici. Hned v první zatáčce vypochodovali Ellen Lohr a René Reinert. Vedení se tak ujal Janiec a Adam Lacko postoupil na čtvrtou pozici. Následovaly hned tři fantastické předjížděcí manévry, i když ten poslední k nelibosti francouzských fanoušků. Lackovi tak v Nogaru hrála česká hymna a Marie Chatardové se splnilo přání o předání nejcennější trofeje českému jezdci. "Teď jsem si pěkně zazávodil a šlo to jako po másle. Připravil jsem si útok a na brzdy po dlouhé rovince jsem to poslal na vnitřek. Pokaždé to vyšlo. Letos to s Jochenem bude o každý bodík, sezóna bude ještě pěkně těžká a dlouhá," uvedl spokojeně na stupních vítězů Lacko.

Vydařený závod má za sebou také Jiří Forman, který se po startu dostal o tři pozice výše a cílem projel jako šestý. Následná penalizace Janieca posunula Jirku na páté místo a po dodatečných penalizacích dokonce až na třetí. "Škoda, že jsem si ty stupně nemohl, jak se říká osahat," smál se Jirka, který cenu dostal dodatečně od Steffi Halm. "Ale samozřejmě jsem spokojený. Je to vynikající motivace do dalších závodů," dodal nováček Buggyry, který v týmu nahradil Davida Vršeckého. Dvojnásobný mistr Evropy vybojoval své první stupně právě v Nogaru v roce 2002.

V průběžném pořadí jezdců vede Adam Lacko s dvoubodovým náskokem nad Jochenem Hahnem. Jirka Forman je s třiceti body desátý. Mezi týmy patří Buggyře druhá příčka.

Příští závody