Lacko je po Číně fit, Buggyra myslí na německý triumf

- 1. 7. 2016, Nürburgring -
Adam Lacko a Jiří Forman se budou bít o další body na legendárním Nürburgringu už o tomto víkendu

Evropský truckový šampionát pokračuje o prvním červencovém víkendu na legendárním Nürburgringu. Největším tahákem víkendu bude souboj průběžného lídra šampionátu Adama Lacka a jeho největšího rivala v boji o titul Němce Jochena Hahna. Pro Buggyru je německý okruh symbolem úspěchu, a tak si český tým ve čtvrtém podniku věří.

Přestože se Adam z Číny vrátil s mírně podlomeným zdravím, v podobě nachlazení, povedené čínské mise před prvním vrcholem sezóny na Nürburgringu rozhodně nelituje. "Doplatil jsem na čínskou posedlost klimatizací, nachlazení je docela nepříjemné, ale na Nürburgring přijíždím v pořádku," říká s tím, že závodění na druhém konci zeměkoule týden před prvním vrcholem evropské truckové sezóny nepovažuje za netaktické. "Člověk si může zlomit nohu v Praze na chodníku. Kromě toho je závodění v Číně o pohodě, přišel jsem na jiné myšlenky. Nešel jsem do toho s takovou razancí jako David, hezky jsem si zatrénoval."

Po návratu Adam zkontroloval svou Buggyru, která má za sebou klasický velký servis. "Jsou součástí silného profesionálního týmu a Nürburgring jsem za ta léta závodění stihl poznat dokonale. I když nehodláme improvizovat, nachystali jsme s inženýry a mechaniky malé překvapení, které si pochopitelně necháme pro sebe," konstatoval.

Stejně jako v minulých letech lze i letos na Nürburgringu očekávat možná až zběsilý atak průběžného druhého muže šampionátu, trojnásobného šampióna Jochena Hahna (MAN). "Pokud si dobře pamatuji, v posledních letech pojal Jochen domácí závod hodně agresivně a nikdy mu to nevyšlo. Na druhou stranu je mi jasné, že návrat na první příčku šampionátu před domácím publikem je pro něj hodně lákavý. Jsem zvědav, co tentokrát předvede."

Po úvodních třech podnicích šampionátu drží Jirka Forman místo v první desítce, přičemž v Nogaru se senzačně probojoval na stupně vítězů. V Německu tak může startovat s čistou hlavou. "Do Německa se určitě těším. Vím, že je to vůbec největší závod sezóny a po Nogaru si věřím. Nebude to ale jednoduché, protože na startovním roštu bude přes dvacet aut. Věřím, že s Adamem uděláme týmu radost," uvedl před odjezdem Jirka.

Dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký vyhrál na Nürburgringu v roce 2003 svůj vůbec první pohárový závod, v sezónách 2007 - 2009 získal na stejném okruhu prestižní titul mistra Německa. "Zastávám názor, že zkusit se má všechno a dobrý jezdec vidí věci vlastníma očima. Zároveň je ovšem schopen vnímat realitu a komunikovat se zkušenějším okolím," říká dvojnásobný mistr Evropy a aktuální lídr letošního truckového šampionátu Číny.

Příští závody