Vršecký slaví další čínský double a míří za titulem

- 11. 9. 2016, Kuang-tung, Čína -
Všichni aktéři úspěšného závodního víkendu v čínském Kuang-tung

David Vršecký proměnil dva starty na okruhu Kuang-tung v dva triumfy. Díky druhému a třetímu místu Adama Lacka však nemůže dvojnásobný mistr Evropy předčasně slavit svůj první asijský titul. O titulu se rozhodne až v Šanghaji.

Sobota
V sobotu na okruhu Kuang-tung přivítalo jezdce vedro a obrovská vlhkost. Před kvalifikací se však zatáhlo a přišly monzunové deště, které vyplavily paddock. I když byl program posunutý, vše se včas stihlo odjezdit.

"Jsem nadšený, protože to byla s Adamem pěkná přetahovaná. I když jsme si už řekli, že nevyjedeme, tak najednou koukám po pit-lane a on lišácky vyjel ještě na poslední dvě kola. Musel jsem do toho hned sednout a dát tam ještě jedno rychlé kolo," uvedl David, který tak uhájil pole position před Adamem Lackem. "Chtěl jsem ho ještě pozlobit, jako se mi to povedlo v měřeném tréninku. V Superpole to už ale nevyšlo. I tak velká spokojenost, protože jsme truck vyladili k dokonalosti. Náskok na ostatní je více než slušný," doplnil Davida Adam.

Mezi jedenáct nejrychlejších se dostali i další členové China Buggyra Racing týmu Michal Matějovský a Miroslav Forman. Michal zajel nakonec šestý nejrychlejší čas a s jízdou byl spokojený. "Pro mne to je na zdejším okruhu vůbec první zkušenost a dnes to vyšlo. Jsem zvědavý na závod, výchozí pozice je slušná," řekl Michal, kterého doplnil Míra: "Mohli jsme slavit asi hodně velký úspěch. V měřáku jsem byl čtvrtý, ale v Superpole už auto nefungovalo. Byl tam problém s motorem. Nakonec je to osmá pozice, ale i tak jsem spokojený," poukázal Míra na vyrovnanost českých jezdců.

Neděle
První dvanáctikolový závod proměnil David Vršecký v one-man show. Od startu až do cíle držel bezproblémově vedení. K radosti China Buggyra Racing týmu dojel na druhé pozici Adam Lacko. "Teď to byla paráda. Naštěstí jsme jeli na suché trati a bezproblémově jsem si to pohlídal. Uvidíme však ve druhé jízdě, do které budu startovat až z desáté pozice," řekl v cíli David. "Jsem rád, že jsme čtyři kola kroužili za safety carem, protože mi úplně přestalo brzdit auto," podotkl Adam.

Českou převahu nad domácími jezdci stvrdil čtvrtým místem Michal Matějovský. Asi nejhůře ale dopadl Miroslav Forman. "Jeden z jezdců mě napálil tak mohutně, že mimo promáčklé kabiny mi rozpáral i nádrž a musel jsem skončit. Teď budou mít mechanici hodně práce, abych vůbec mohl odstartovat do další jízdy," řekl Forman.

Vršecký se hned po startu druhé jízdy posunul na deváté místo a co kolo, to jednoho soupeře po druhým předjížděl, až se dvě kola před cílem ocitl za vedoucím mužem. "Jednoduché to úplně nebylo. Před startem sprchlo a dost to klouzalo. Jsem rád, že je auto celé. Tatra celý víkend fungovala bez jediného problému. Máme dobře nakročeno a v Šanghaji jen stvrdíme to, co jsme si předsevzali," pousmál se David.

Adam Lacko bojoval nejen s Davidem, ale i s ostatními soupeři. Mimo jednoho čínského závodníka všechny předjel a dojel třetí. "V součtu obou jízd je z toho druhé místo. Můžu být spokojený, protože nejen výsledkově, ale hlavně technicky jsme o dost dál než minule. Teď už se ale budu opět plně koncentrovat na evropský pohár, kterému v tomto okamžiku přeci jen dávám přednost," dodal Adam.

Michal Matějovský dojel opět čtvrtý a potvrdil, že se s truckem pomalu sžívá. "Tento víkend mi hodně dal. Já i auto se zlepšujeme a na výsledcích je to vidět. Myslím, že si diváci na tribunách užili pěkné souboje, které byly z mého pohledu všechny fér," řekl Michal. Míra Forman startující z patnácté pozice si pěkně zazávodil, když dojel na osmém místě. "Byl to super. Jen škoda, že jsem startoval až tak vzadu. Pro můj tým to nebyl úplně dobrý víkend, když můj týmový kolega druhý závod ani nejel. Ale to jsou závody. Věřím, že v Šanghaji budeme opět silní," řekl optimisticky Forman.

Příští závody