Lacko o víkendu čtyřikrát na stupních vítězů! Šance na titul stále žije

- 2. 10. 2016, Jarama, Španělsko -
Jiří Forman během nedělního závodu ve španělské Jaramě

Co závod, to stupně vítězů. Taková je bilance Adama Lacka po španělském víkendu v Jaramě. V sobotu si na své konto připsal český jezdec třinácté vítězství a druhé místo. To zopakoval i v nedělním hlavním závodě a k tomu přidal třetí příčku v poslední jízdě. Ve srovnání s Němcem Jochenem Hahnem, se kterým bojuje o evropský trůn, to ve Španělsku dopadlo 52:52.

Nedělní Superpole dopadlo v porovnání Lacko – Hahn lépe pro německého závodníka, ovšem s rozdílem osmnácti tisícin vteřiny. Postup do top ten vybojoval i Jiří Forman, který čas v Superpole nezopakoval, a tak startoval z páté řady.

Vyrovnanost Adama Lacka a Jochena Hahna potvrdila fakt, že když neudělají chybu, pořadí se měnit nebude. „Je to opravdu nahuštěné, ale to také znamená, že když jeden z nás neudělá chybu, tak se nemůžeme ani vzájemně předjet. Já to zkusil hned po startu, ale vyhnal mne do špinavé stopy a pak už to nešlo. V druhém závodě budu mít výhodnější postavení na stratu zase já,“ řekl Adam, který si dojel pro stříbro.

Jiří Forman startoval z devátého místa a zpočátku se držel osmé Ellen Lohr. Pak ale přišel trest za shození kuželek. „Podařilo se mi uhájit deváté místo, ale na boj o nejlepší osmičku to nebylo. Nakonec jsem dostal ještě penalizaci za kuželky, takže výsledkově mne to hodně štve,“ uvedl Jirka.

Druhý závod přinesl po startu červené vlajky a start se opakoval. Adam Lacko se ze sedmé pozice dokázal v prvním kole probojovat na příčku pátou, ze které následně také startoval. Během nového startu se rychle dokázal dostat na třetí pozici za záda Reného Reinerta. Německý jezdec nejprve zpomalil, aby se na Lacka dotáhl čtvrtý Hahn, a pak úspěšně blokoval. „Dostat se na třetí pozici nebyl problém, ale dostat se před Reinerta prostě nešlo. Počínal si zkušeně, a kdybych do toho šel opravdu tvrdě, asi by to ani pro jednoho z nás nedopadlo dobře. I po Španělsku jsme si zachovali matematickou šanci na titul, ale muselo by přijít to závodnické štěstíčko a Hahna by naopak muselo alespoň jednou letos opustit,“ poukázal Adam Lacko na bezproblémový průběh Hahnovy sezóny.

Třináctým místem v první jízdě si do poslední španělské jízdy ztížil start Jiří Forman. Cílem ale nakonec projel jako devátý a v neděli přidal ke třem sobotním bodům další dva. „Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že právě skončilo mé španělské trápení. Byly tu určitě už lepší víkendy. Teď to vše musím rychle zpracovat, protože už nadcházející týden jedeme v Le Mans, kde letošní sezóna končí,“ uvedl po poslední jízdě Jirka.

V Le Mans je ve hře stále 60 bodů a ztráta Adama Lacka na Jochena Hahna je 35 bodů. Matematická šance na zisk prvního titulu tak stále žije!

Příští závody