V Hradci Králové byla zahájena výstava fotografií RYCHLÁ KOLA 2015

- 30 6. 2015, Hradec Králové -
Senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc. spolu s přednostou IV. interní hematologické kliniky doc. MUDr. Pavlem Žákem, Ph.D. a jezdci Michalem Matějovským, Davidem Vršeckým a Václavem Svobodou

V úterý 30. června byla v prostorách vestibulu IV. interní hematologické kliniky královéhradecké fakultní nemocnice zahájena slavnostní vernisáží výstava fotografií s motoristickou tématikou. Výstava nese název RYCHLÁ KOLA 2015 a je tvořena výběrem prací čtyř českých a dvou zahraničních reportážních fotografů, kteří mapují jak závody automobilů na okruzích, tak dálkové motoristické závody typu cross-country rally, jakými jsou například Rally Dakar nebo marocká Oilibya Rally of Morocco. Vernisáž se uskutečnila za podpory senátora prof. MUDr. Jaroslava Malého, CSc. a přednosty IV. interní hematologické kliniky doc. MUDr. Pavla Žáka, Ph.D., jehož klinika celou výstavu pro veřejnost uspořádala.

"Pořádání výstav obrazů nebo fotografií v prostorách naší moderní kliniky umožňujeme poměrně často a jsme rádi, že tato díla pomáhají dotvářet zdejší prostředí a zpříjemní tak našim pacientům čekání na různé procedury a vyšetření. Fotografie s motoristickou tématikou zde vystavujeme vůbec poprvé a musím říci, že mne - jako motoristického amatéra - výstava nadchla. Původně jsme měli záměr fotoobrazy ponechat vystavené do konce července, ale na základě zájmu o ně jsme se rozhodli expozici prodloužit až do konce prázdnin," řekl krátce po vernisáži přednosta IV. interní hematologické kliniky doc. MUDr. Pavel Žák, Ph.D..

Na úterní vernisáži výstavy byly představeny fotografie českých fotografů Petra Frýby, Martina Kozáka, Jana Kalivody, Karla Hrnčíře a také dvou zahraničních fotografů Richarda Kienbergera a polského fotografa Pawla Kucherskieho. Fotoobrazy pro výstavu poskytly ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s., Buggyra Internatoional Racing System a Svoboda Tatra Team. V úvodním proslovu přivítal mezi návštěvníky vernisáže senátor prof. MUDr. Jaroslav Malý, Csc. také tři známé české automobilové závodníky - Michala Matějovského, vicemistra Evropy v závodech cestovních vozů, Davida Vršeckého, trojnásobného mistra Evropy v závodech tahačů a Václava Svobodu účastníka marocké Oilibya Rally a Tuareg Rally, tedy ty, kteří jsou na fotografiích se svými stroji zachyceni v akci na různých závodech. Návštěvníci vernisáže tak měli možnost zastavit se u jednotlivých fotografií a s jezdci pohovořit o jejich zážitcích dokumentovaných vystavenými fotografiemi.

Výstavu doplnily také fotografie vítězů fotografické soutěže Zlaté oko, vyhlašované v rámci novinářské ankety Zlatý volant. Výstava fotografií instalovaná na IV. interní hematologické klinice v královéhradecké nemocnici je putovní a objeví se postupně ještě na několika místech v Hradci Králové a v Praze, a nakonec pak i na stejnojmenné motoristické výstavě Rychlá kola & Tunning, kterou pravidelně pořádá v listopadu na výstavišti v Lysé nad Labem agentura Sport-Press.

Z vernisáže výstavy RYCHLÁ KOLA Z vernisáže výstavy RYCHLÁ KOLA Z vernisáže výstavy RYCHLÁ KOLA Z vernisáže výstavy RYCHLÁ KOLA

Příští závody