Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci

- 5. 9. 2015, Brno -
Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci

Pravou nohou vstoupil Michal Matějovský do brněnského podniku Evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC). V kvalifikaci dosáhl suverénně nejlepšího času ve skupině Super 2000 TC2 a svoje bodové konto tak rozhojnil o další tři body.

Sobotní program závodů FIA ETCC na Masarykově okruhu zahrnoval kromě kvalifikace i tři tréninkové seance. "Na začátku jsme se trápili s nastavením, auto bylo nedotáčivé. To jsme postupně odbourali. Ve druhém testu na nových pneumatikách jsme byli se zajížděnými časy už spokojeni," rekapituloval průběh dne Matějovský. Taktika, kterou stanovil šéf týmu Křenek Motorsport Josef Křenek pro kvalifikaci, byla jednoznačná. Absolvovat hned na začátku jedno vynikající kolo. "To se podařilo. Držel jsem se za Petrem Fulínem, nikdo se nám nepletl do cesty, ujeli jsme tlačenici," pochvaloval si Michal, jemuž jako obvykle trať na okraji jihomoravské metropole vyloženě sedla. Vždyť porazil i řadu konkurentů se silnějšími auty. Přesto zůstává oběma nohama na zemi: "Zítra to bude chtít hlavně zachovat chladnou hlavu a pevné nervy. Nevybláznit se. Bylo by báječné dojet v první jízdě do osmého místa, protože podle tohoto pořadí se stanovuje postavení na roštu druhého závodu."

V neděli čeká Michala Matějovského a jeho BMW 320si nejdříve v 9.30 hodin warm-up. První závod na 10 kol startuje ve 12 hodin, druhý po krátké přestávce ve 13.10 hodin.

Výsledky kvalifikace skupiny Super 2000 TC2:

1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320si, 2:13,906)
2. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320si, 2:15,358)
3. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD, 2:16,096)

Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci Matějovský vyhrál v Brně kvalifikaci

Příští závody