Michal Matějovský pojede o titul

- 7. 10. 2015, Hradec Králové -
Michal Matějovský se postaví na start rozhodujících závodů sezóny v Perguse opět s BMW 320si připravovaným týmem Křenek Motorpsort

Opona před posledním dějstvím Evropského poháru cestovních vozů (ETCC) se pomalu začíná zvedat. Na sicilském okruhu Pergusa (známém také jako Enna-Pergusa) čeká Michala Matějovského rozhodující bitva o prvenství v kategorii Super 2000 TC2. Jeho výchozí pozice je více než nadějná. Pokud by závěrečný podnik seriálu nebyl dotován dvojnásobným počtem bodů, mohl dokonce už oslavovat. Takhle ovšem bude ještě třeba, aby si pohlídal svého největšího soupeře, Švýcara Petera Rikliho.

"Teprve včera jsem se vrátil z Pekingu, kde jsem závodil v tamním šampionátu v závodech tahačů. Cítím se ale dobře a rád bych v Perguse potvrdil výsledky z dosavadního průběhu sezóny a připsal si další pódiová umístění. Snad se to povede, především musím ale dokončit obě jízdy. To neznamená, že chci vlát někde vzadu… Budu se ale snažit nepřiplést se do nějaké hloupé kolize, hlavně v kritických chvílích po startu," vysvětloval Matějovský, který se opět spolehne na svůj BMW 320 si, připravovaný týmem Křenek Motorsport.

S bezmála pětikilometrovou tratí nedaleko sopky Etna, která ve své historii hostila i nemistrovské velké ceny formule 1, se seznámil již v předchozích letech: "Hrbolatý povrch, různé druhy asfaltu, časté přejíždění obrubníků. Auto tady vyloženě trpí. Zabrat dostávají zejména pneumatiky. Určitě těmto podmínkám přizpůsobíme nastavení tlumičů. Naštěstí máme k dispozici dostatek dat z minulosti, z nichž můžeme vycházet."

Formát závodního víkendu je poněkud nezvyklý, protože kvalifikace i obě bodované jízdy se uskuteční až v neděli. I to by královéhradeckému pilotovi mělo po náročném přesunu z Číny hrát do karet. "Na Sicílii odjíždím s přesvědčením, že to dokážu. Pro konečný úspěch udělám všechno," řekl před odletem do Itálie Michal Matějovský.

Průběžné pořadí ETCC v kategorii Super 2000 TC2:
1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320 si) 111 bodů
2. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD) 84 bodů
3. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320 si) 68 bodů,...

Časový harmonogram podniku ETCC v Perguse:
Sobota 10. října:

9.00 - 9.45       1. trénink
10.30 - 11.15   2. trénink
12.00 - 12.45   3. trénink
16.30 - 17.00   volný trénink

Neděle 11. října:
8.00 - 8.30       kvalifikace
10.00 - 10.15   warm-up
11.00               start 1. závodu - živě na stanici Eurosport
13.00               start 2. závodu - živě na stanici Eurosport

Příští závody